Sağlık Kuruluna (Heyet) Başvuru

                                 SAĞLIK KURULU (HEYET)

Haftanın 5 günü heyet için muayenemiz vardır.
Heyet işleminiz için size verilen muayene evrakındaki bilgileri ( kimlik bilgisi, adres, telefon no, fotoğraf v.b ) kontrol ederek evrakın size ait olduğundan emin olunuz.

Sağlık Kurulu Heyet görevlisinin sizin adınıza düzenlediği fotoğraflı muayene evrakındaki muayene işlemlerinizi tamamlayarak; saat 12.00‘ a kadar  heyet sekreterlik birimine teslim etmeniz halinde  saat 13.00 ‘ da toplanacak olan heyete kabul edilebilirsiniz.

Polikinlik muayene işlemleriniz esnasında heyette görevli hekim tarafından listede bulunmayan bir hekime muayene için yönlendirilirseniz, ilgili hekim muayenesinden önce heyet sekreterliği birimine işlemin kayda alınması amacıyla müracaatınız gerekmektedir.

Sosyal  Güvenlik  Kurumu aracılığı ile ( resmi yazı ile ) hastanemize müracaat ettiyseniz sadece Cuma günü toplanacak olan heyete kabul edilebilirsiniz.

Heyet rapor sonucunuzu  ne zaman alacağınız öğleden sonra toplanan heyete kabulünüz halinde heyet görevlisi tarafından size bildirilecektir.

Hastanız 18 yaşından küçük ise sağlık kurulu muayene işlemleriniz esnasında anne, baba yada vasisinin hastanın yanında olması gerekmektedir.

Sağlık Kuruluna müracaat eden yabancı uyruklu hastaların muayene işlemlerinden önce heyet sekreterlik birimine müracaatı gerekmektedir. Yabancı uyruklu hastaların hastanemizin görevli tercümanı eşliğinde poliklinik işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

Heyet işlemlerinizi tamamlamanız halinde hastalığınız ile ilgili tüm evraklarınızı ( tahlil, tetkik, İlaç raporu, epikriz raporu vb. ) sağlık kurulu birimine teslim etmeniz gerekmektedir. Daha sonra ihtiyacınızın olacağını düşündüğünüz evrakınız var ise lütfen fotokopisini alınız.

Muayene işlemlerini tamamlamanız için size tanınan süre 10 gündür. Muayene  işlemleriniz esnasında sizden istenen tetkikler bu süreden daha uzun sürecekse heyet sekreterliği birimine bilgi veriniz.

Menfaat karşılığı size yardım talebinde bulunan kişilere itibar etmeyiniz, yetkililere bildiriniz.