ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ

- ACİL (İLK VE ACİL YARDIM KLİNİĞİ)


AMELİYATHANE

- AMELİYATHANE


Güncelleme Tarihi :02.02.2018


GENEL CERRAHİ KLİNİĞİ

GENEL CERRAHİ KLİNİĞİ
GENEL CERRAHİ KLİNİĞİ
GENEL CERRAHİ KLİNİĞİ
Klinik Adı : GENEL CERRAHİ KLİNİĞİ 
Yatak Sayısı : 50
Eğitim Görevlisi Sayısı : 1
Uzman Doktor Sayısı : 9
Asistan Doktor Sayısı : 6
Hemşire Sayısı : 16
Sekreter Sayısı : 2
Personel Sayısı : 7
Klinik Bilgileri

Hastanemiz Genel Cerrahi Kliniği toplam 50 yatakla yatan hastalara, 4 poliklinik ve 1 endoskopi ünitesiyle ayaktan hastalara hizmet vermektedir. Hastanemizde yatan hasta odaları hasta ve refakatçilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacakları şekilde dizayn edilmiş olup tek ya da çift kişiliktir.

Yatak doluluk oranımız %95 ‘in üzerinde olup ameliyat sayımız yıllık ortama 2000 civarındadır. Polikliniklerimizde günlük ortalama 150 hasta muayane edilimektedir.

Meme-endokrin cerrahi (tiroid, paratiroid, sürrenal), Hepatopankretaobilier cerrahi (karaciğer, safra kesesi ve yolları, pankreas hastalıkları), Gastrointestinal sistem cerrahisi (mide,ince ve kalın barsak,anüs hastalıkları) laparoskopik uygulamalar (kapalı safra kesesi, apandisit, fıtık, karaciğer kisti, kalın barsak ameliyatları) dahil tüm cerrahi işlemler yapılmaktadır.  

Kliniğimizde seminer ve makale saatleri ile asistan eğitimine katkıda bulunulmaktadır. Amacımız uzman adaylarına çağdaş teorik bilgiler yanında ,modern klinik ve cerrahi bilgiler kazandırmaktır.